jak zostać opiekunką osób starszych?

Dodane Czwartek, 30 Października 2014, 11:56:03, ID ogłoszenia: 292
jak zostać opiekunką osób starszych?
4000 zł
tel. 5665... Pokaż
  • Kategoria: Praca za granicą
  • Lokalizacja: Grudziądz
  • Wyświetleń: 1575

Opis ogłoszenia

Kto może zostać opiekunem / asystentem osoby starszej / niepełnosprawnej?
Każda osoba, która ma wiedzę i doświadczenie w zakresie świadczenia opieki nad osobami starszymi.
Opiekunka wyjeżdżająca do Niemiec powinna dodatkowo wykazać się znajomością języka niemieckiego. Wystarczy podstawowa znajomość języka.

Co zrobić jeżeli bardzo słabo posługuję się językiem niemieckim?
Oferujemy możliwość skorzystania z bezpłatnych kursów językowych, dla osób które chcą przed wyjazdem doszkolić swoją znajomość języka niemieckiego.

Co należy do obowiązków opiekunki?
Obowiązki opiekunek różnią się w zależności od rodziny, u której podejmują one pracę. Najczęściej należy do nich pomoc w życiu codziennym – zakupy, przygotowywanie posiłków, podawanie posiłków, utrzymywanie porządku w domu, a także czynności pielęgnacyjne przy podopiecznym.

Jak wyglądają warunki pracy i zakwaterowanie?
Każda opiekunka ma zapewniony własny pokój – często z dostępem do osobnej łazienki, a także wyżywienie. Warunki pracy różnią się w zależności od konkretnego zlecenia.

W jaki sposób organizowany jest wyjazd?
Przed wyjazdem dokładnie poznasz warunki pracy oraz zakwaterowania. Zapoznamy Cię z ankietą, wypełnioną przez rodzinę podopiecznego. Informacje w niej zawarte są rzetelne i bardzo szczegółowe. Często też istnieje możliwość przepracowania jednego dnia z opiekunką, która wcześniej pracowała u danej rodziny.

Czego wymagamy od kandydatek na opiekunki?
Najważniejsza jest znajomość języka niemieckiego. Nawet jeżeli słabo znasz język organizujemy kursy podnoszące poziom komunikacji. W pracy opiekunki przydaje się także doświadczenie w zajmowaniu się osobą chorą/starszą. Opieka nad krewnym często dostarcza wystarczającego doświadczenia. Jeżeli już pracowałaś na terenie Niemiec – mile widziane są referencje od niemieckich rodzin.

W jaki sposób trafiają do nas opiekunki chcące wyjechać do Niemiec?
Najczęściej trafiają do nas panie z polecenia innych Opiekunek. Jednak znajdziecie nas Panie również w Internecie pod różnymi hasłami: opieka nad osobami starszymi, praca opiekunka Niemcy, opiece nad osobami starszymi, opiekunka do Niemiec, praca w Niemczech jako opiekunka.

Serdecznie zapraszamy do współpracy z Adiutor.

Grudziądz Kujawsko-pomorskie